اگر جلوی اشتباهات خود را نگیرید، آنها جلوی شما را خواهند گرفت
آرشیو
بیابون چه شکلی است ؟
خوب جونم باستون بگه ، اگه بخوام اونجارو یکذره توصیف کنم تا شمام مثل من بفهمین که جریان چیه ! می تونم اینجوری بگم :
یه چند هکتار زمین تصور کنید ، زمینی که بیابونه ، یعنی خارو خاشاک داره . بعد برداشتن دور تا دور اونو دیوار کشیدن ، این یعنی که اینجا صاحاب داره ! بعد خوب مشخصا تو این زمینا ، باید ساختمون باشه دیگه ، سر جمع 4 تا مجموعه ساختمون در نظر بگیرین ، که آرشیتکت محترم دیده زمین خدا که زیاده ، نامردی نکرده و برداشته هر کدوم از این ساختمون ها رو انداخته یه گوشه زمین ! کلا فکر اون بدبخت بیچاره ای ، مثل اینجانب رو ، نکرده که مثلا در یک روز بخواد سه دفعه بین این دوتا ساختمون رفت و آمد کنه !
خلاصه این آرشتیکت محترم بعد از اینکه ساختمون هارو در موقعیت های مناسب گذاشته ، دیده که خوب یک عالمه زمین خدا بی مصرف مونده ، در نتیجه برداشته کلیه اطلاعات زیبا شناختی که تا حالا یاد گرفته بوده رو ، توی این زمینا اجرا کرده مثل یه آبراه با فواره سر تاسری که یه 6 کیلومتری از اینور زمین می ره اونور زمین و دقیقا توی راه رفت و آمده بین دوتا از همین ساختمون هاست. به طوریکه برای رسیدن از یکی به اون یکی باید از لبه این آبراه رد بشین ! انواع باغچه و پارکچه و حوض و صندلی پارک در هر نقطه ای که خالی بوده ! انواع پارکینگ های مخصوص ماشین برای جلوی ساختمون ها در فاصله یک کیلومتری از در ساختمون ! و جدول بندی و خیابون بندی و دیگه گل و گیاه و دار و درخت در اقصی نقاط این زمین خدا !
البته ایشون خیلی بی فکر هم نبودن ها ، برای رفت و آمد انسانها ماشین هایی رو طراحی کرده که از جلوی درب اصلی افراد رو به ساختمون های مورد نظرشون برسونه اما خوب اگه یه بنده خدایی ، بازم مثل اینجانب ، یه ذره دیر برسه که این ماشینا نباشن ، باید این فاصله رو پیاده گز کنه ، یعنی بیابون نوردی کنه که در حدود یکربع راه پیاده در جهت مخالف باده ! یعنی اگه یه ذره وا بدی یا احیانا بخوای اشتباهی ، موبایلتو جواب بدی ، کلا باد از روی زمین برت می داره می بره ! خوب اینم که تقصیر اون بنده خداهه می خواست دیر پا نشه !
خلاصه در نهایت گل شاهکارهای ایشون یه ساختمون نیمه کارست که شبیه خرچنگ می مونه اسکلتش و روی کلش پر از کبوتره ، که با هم دستجمعی پرواز می کنن البته صحنه های جالبی درست می کنن برای عابری که داره از اونجا رد می شه !
خلاصه این بود انشای ما در باره بیابون ! البته اگه کلا هیچی نفهمیدین ، خیلی بدو بیراه نگین ، بیشتر از این نمی تونم توصیف کنم ، حالا اگه خواستین یه روز می برمتون اونجا نشونتون می دم !

بازم خوش بگذره . و شب خوش
شنبه 30 دی‌ماه سال 1385

تعداد بازدیدکنندگان : 201933


Powered by BlogSky.com


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری