اگر جلوی اشتباهات خود را نگیرید، آنها جلوی شما را خواهند گرفت
آرشیو
ایرانی باشیم
سامبولی علیک !
خوبین !
می دونم که اینجا بی مزه شده ، همش شده بیابون وکار ، راستش فعلا زندگیم اینجوری شده ، هر چی می دووم اصلا نمی رسم بهش ، به زمان رو می گم ! خلاصه که یکذره اوضاع قاراش می شه !
راستی روز عشقتون مبارک ، حالا چه خارجیش چه ایرانیش !
دیدین ما ایرانیا تا یکی یه کار دیگه می کنه ،یکدفعه یادمون می یوفته که آیییییی ما هم قبلا تو 600 - 700 سال قبل از میلاد ، عهد دایناسور ها اینار و داشتیم ها ! ما قبلنها خیلی باحال و بهتر بودیم ! حالا یکی نیست بگه که بابا کدوم کار ما ، کدوم لباسمون ، کدوم رفتارمون ، شکل اونهایی که 600-700 سال پیش تو این کشور زندگی می کردن که حالا این یکیش باشه ! حتی اون آدمها هم اگه از اون زمان بیان اینجا ، چیزی از این کشوری که الان بهش می گیم ایران ، نمی شناسن !
حالا از این دوستان بسیار بسیار ایرانیمون ، نیاد اینجا رو بخونه بگه تو غرب زده ای ، تو گذشتت رو بلد نیستی ،چه می دونم ضد میهن پرستیا ! من خیلی به گذشتم و به کشورم افتخار می کنم ، خیلی موافقم به جای Hello بگم بدرود یا به جای Thanks بگم سپاسگذارم ، اما نمی فهمم چه مشکلی داره اگه منم مثل همه دنیا باشم ؟ چه اشکالی داره که اگه تو همه دنیا یه روزی وجود داره به اسم روز عشق ، حالا هر فلسفه ای داره خارج از اینکه طرف کشیش بوده و چه می دونم خارجی بوده ! خلاصه من هم و آدمهای کشور من هم ، مثل همه جای دیگه ، اونروز رو جشن بگیرم ! بابا دنیا می خواد خیر سرش بشه دهکده جهانی و ایرانی بودن من با جشن گرفتن روز Valentine زیر سوال نمی ره ! فقط ثابت می کنه که مردم کشور من ، جوونهای که هنوز آزادی خیلی چیزها رو ندارن ، خیلی سریع جشن گرفتن به خاطر عشق تو شون اپیدمی می شه ، حالا به قول دوستی حتی به سرعتی در عرض 6-7 سال ، که فکر کنم بیشتر از این حرفهاست ، چون اولین باری که من اسم روز Valentine رو شنیدم ، سوم راهنمایی بودم و با توجه به سن ما ،خودش یه عمره !
حالا ، اینهاش هیچی ، بابا شما که دارین پیشنهاد می دین ، یذره اسمشم امروزی تر کنین ،اسمش آخه سخته چیه این "سپندار مذگان " این همه هم که نامه می دین ، توش بنویسین این کلمه یعنی چی ، آخه اونجوری که من فهمیدم این نام در واقع "اسفندار مذگان" بوده و چون با نام ماه یکی شده جشن می گیرن که خوب قاعدتا باید تو ماه اسفند باشه ، نه بهمن !
در ضمن آقایون محترمی که به دلایلی یادشون رفته و وقت نکردن که باسیه Valentine کادو بخرن ، که فکر کنم تا حالا کتک رو نوش جان کرده باشن ، این ایده ایرانی بودن بسیار به دردشون می خوره ، سریع قیافه حق به جانب می گیرن که نه روز Valentine ، یکشنبه است ! ما ایرانیش رو جشن می گیریم !
حالا فکاهیش اینه که طرف می ره تو روز "سپندار مذگان"ی ایرانی یه قلب گنده میخره که روش نوشته "I Love U"

خب ما بریم ، خوش بگذره !

پ. ن : می گم ما که سر هیچی به توافق نمی رسیم و همیشه روایتهای زیادی داریم ، می خواین یک دهه تعریف کنیم به نام دهه ولنتاین - سپندار ، کل هفته مردم کادو بدن و برن بیرون و مهمتر که شکلات بخورن !
جمعه 27 بهمن‌ماه سال 1385

تعداد بازدیدکنندگان : 201900


Powered by BlogSky.com


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری