X
تبلیغات
زولا
اگر جلوی اشتباهات خود را نگیرید، آنها جلوی شما را خواهند گرفت
آرشیو
یه بیقرارم و .....

تا چند سال پیش که ما نوک قله زندگی می کردیم، از چهارشنبه سوری صرفا سرو صدا و بومب های هسته ای ش رو می شنیدیم ، گو اینکه به رسم سنت دیرینه شده تو حیاط خونه خاله و دایی یه آتیشکی روشن می کردیم و از روش یه چند بار بدون هیچ دلیل موجهی می پریدیم!  

تا اینکه خدا زد پس کلمون و از نوک کوه اومدیم پایین و رو زمین صاف مستقر شدیم از اون به بعد بود که دنیا عوض شد! 

سال اول سکونت بود که شب چهارشنبه سوری بنا به سنت دیرینه سرمون رو کرده بودیم زیر پتو تا کمتر سرو صدای تلق و دام و دومب بشنویم که یهو آبجی وسطیه پرید وسط هال و اعلام رسایی کرد که اییی بیاین ببینین تو کوچه چه خبره! ما هم که خوب ذاتا کنجکاو سریع پشت شیشه بودیم و دیدیم بعععله! چه خبره! بسی سرو صدا و جیغ و سوت و آوازه که دوتا خونه سمت راست ما از وسط خیابون داره میاد، خلاصه یکم بیشتر دقت کردیم و چشم کوچیک کردیم، دیدیم که بعععله! ملت شهید پرورو اون وسط د برقص. ما هم به سه شماره لباس پوشیده آماده دم در بودیم و الحق جمعیتی بود اونجا، زن و مرد و پیرو جوون وایساده بودن و فقط جوونهاشون وسط بودن یکم ، بقیه هم کنار به تشویق و آلت موسیقی هم یک عدد ماشین کوپل با باندهایی در پشت! ما هم که تا حالا اینهمه ملت فعال ندیده بودیم کلی با ذوق و شوق وایسادیم و نگاه کردیم و تشویق کردیم اما خب به خاطر حضور پرنگ خانواده در پشت سر، نمی تونستیم بهشون بپیوندیم! و اینجوری بود که فصل جدیدی از چهارشنبه سوری رو تجربه کردیم!  

و از اون به بعدش هر سال ما دیگه از جامون جنب نمی خوریم، نه به خاطر ترس از سروصدا، بلکه به خاطر برگذاری فرح بخش مراسم همین بقل گوشمون ! اما نکته جالب این ماجرا شرکت هرچه پرشور خانواده ها تو این مراسمه، حالا درسته که جوونها این وسط شلنگ و تخته می ندازن، الحق هم یسریشون بسیار زیباا شلنگ و تخته می ندازن، اما همه اعضای دیگه خانواده در صحنه حضور دارن و تشویق بسی گرمی می کنن!  

امسال هم ماجرا بر همین منوال بود، البته دوستان یکم تاخیر داشتن در برگزاری مراسم، اما حدود ساعت 9 آتیش ها برپا شد و کم کم که ملت جمع شدن، ماشین رو هم راه انداختن و ساسی مانکن مجلس رو گرم کرد با نیش ناش! البته یه دو تا اکیپ دختر پسر با هنرهای بسیار بالا امسال شرکت داشتن که بسی چشمهای ما را گرد فرمودن، خوداییش اینا کجا این حرکت های موزون رو یاد می گیرن؟ ! اما به هر حال جای همه بخصوص اون جفت شکل هم خالیی بود، اینگونه ما چهارشنبه سوری خود را گذراندیم . 

همچنان 

زردی تو از من ، سرخی من از تو! و خوش بگذره

چهارشنبه 28 اسفند‌ماه سال 1387

تعداد بازدیدکنندگان : 201910


Powered by BlogSky.com


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری